Regulacje dotyczące emisji spalin są obecnie bardzo rygorystyczne. Aby osiągnąć niezbędne zużycie paliwa i oszczędność emisji CO2 we wszystkich klasach samochodów osobowych, wymagane są nie tylko ulepszone silniki, lecz także bardziej wydajne skrzynie biegów, takie jak 9HP. 

Większa wydajność i mniejsze zużycie paliwa — w nowej skrzyni 9HP do silników w przednim układzie poprzecznym.

Innowacja w skrzyni biegów, zapewniająca oszczędność paliwa

Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy obecnie wyrafinowane, automatyczne skrzynie biegów do samochodów osobowych aż z dziewięcioma przełożeniami. Wysoka wydajność i redukcja emisji CO2 są niesamowite w porównaniu z tradycyjnymi automatycznymi 6-biegowymi skrzyniami biegów. Zużycie paliwa jest nawet o 16 % mniejsze podczas jazdy ze stałą prędkością 120 km/h, co jeszcze bardziej składnia użytkowników do zakupu.

9 biegów umożliwia zastosowanie mniejszych przełożeń, które zapewniają większy komfort jazdy, a dzięki zwiększonym odstępom między nimi jednostka napędowa pracuje zawsze w idealnym zakresie prędkości. Dzięki szybszym reakcjom i skróconemu czasowi przełączania nowa 9-biegowa skrzynia biegów zapewnia lepszą dynamikę i większą radość z jazdy.

Modułowa budowa

Innowacyjna budowa sprawia, że podstawową skrzynię biegów można dostosować do konkretnych wymagań, stawianych względem samochodu. Pozwala to na ekonomiczne wdrożenie różnych elementów rozruchowych i zastosowanie napędu na cztery koła nawet przy ograniczonej przestrzeni montażowej. Co więcej, standardowa skrzynia biegów 9HP jest zgodna z systemem Start – Stop.

Dodał: , w Artykuły. Dnia 15 września 2015