Skrzynia biegów

Czy naprawa skrzyni biegów zawsze jest konieczna? To dylemat wielu kierowców. Polskie warunki drogowe to prawdziwe wyzwanie dla skrzyni biegów. Często zdarza się, że kierowca wsiada do auta, próbuje wrzucić jedynkę i okazuje się, że wymaga to sporej siły. Ruszasz samochodem, a dwójka wchodzi równie ciężko. A objawy nie ustępują… 

Wymiana skrzyni biegów? W wielu przypadkach to nawet sugestia mechanika… A istnieje przecież znacznie prostsze wyjście z tej sytuacji. Wyobraź sobie, że w wielu przypadkach wystarczy jedynie wymienić olej w skrzyni biegów.

Skrzynia biegów a olej

Tak, wystarczy wymienić olej w skrzyni biegów i problemy zwykle ustępują. Oczywiście, jak to bywa każda reguła ma wyjątki, ale w niektórych przypadkach taka metoda okazuje się strzałem w dziesiątkę. Prawidłowo dobrany olej w skrzyni biegów nie powinien sprawiać takich problemów. Jednak olej w skrzyni biegów nie ma wiecznej przydatności i zużywa się tak samo jak inne płyny w samochodzie oraz podlega różnym procesom, które systematycznie obniżają jego jakość. Pamiętajcie, że to właśnie jest najczęstszą przyczyną takich objawów skrzyni biegów. Podobnie dzieje się, gdy dobierzesz do swojej skrzyni biegów olej niespełniający jej wymagań; dlatego warto przed zakupem skonsultować się z dobrym mechanikiem, który doradzi wam w doborze odpowiedniego płynu.

Dodał: , w Artykuły. Dnia 6 lipca 2015