W mechaniczną, elektronicznie sterowaną sześcioprzełożeniową skrzynią biegów MCP, współpracująca z silnikiem wysokoprężnym HDi wyposażony jest zarówno model C4 jak też obie: pięcio i sześcioosobowe wersje C4 Picasso. Skrzynia ta zapewnia najwyższy komfort i przyjemność z jazdy, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zużycia paliwa i tym samym zwiększenia zasobności portfela.

Skrzynia MPC zapewnia kierowcy najwyższy komfort prowadzenia. który został osiągnięty dzięki różnym trybom zmiany biegów przez zastosowanie manetek pod kierownicą, sekwencyjnej dźwigni zmiany oraz usunięciu pedału sprzęgła.

Skrzynia opiera się o system zautomatyzowanej zmiany przełożeń i sprzęgła, które zapewniają zminimalizowanie zużycia paliwa rzędu od 3 do 5 % w porównaniu do mechanicznej skrzyni biegów. Szóste bieg dodatkowo zwiększa oszczędność użytkowania.

Niebywale łatwa w obsłudze skrzynia biegów MCP idealnie spełnia wymagania kierowcy, a osiągnięcie tego było możliwe dzięki elektro-hydraulicznemu układowi oferującemu płynność i elastyczność zmiany biegów zapewniając jednocześnie bardzo szybką reakcję, która wzmaga przyjemność z jazdy.

Skrzynia idealnie dostosowuje się w sposób ciągły do stylu jazdy kierowcy, zwiększając wrażenia które odczuwane są w czasie jazdy w trybie Sport, kładącym wyjątkowy nacisk na szybkość zmiany biegów. Wspomaganie ruszania na wzniesieniu oraz łatwiejsze dozowanie przyspieszenia w czasie manewrowania przynosi uczucie spokoju i komfortu, zwłaszcza w czasie cofania.

Skrzynia biegów MCP stanowi bardzo dobrą alternatywną dla tradycyjnej mechanicznej oraz automatycznej skrzyni biegów dzięki bogatym rozwiązaniom zapewniającym oszczędności paliwa i atrakcyjną cenie samej skrzyni.

Przekładnia MCP urozmaica ofertę mechanicznych, sterowanych elektronicznie skrzyń już dostępnych w gamie Citroëna i proponowanych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w modelach C1, C2, C3 i C3 Pluriel. Od daty premiery mechanicznej, zautomatyzowanej, 5-przełożeniowej skrzyni biegów SensoDrive sprzedaż niewielkich pojazdów marki wyposażonych w  tą skrzynię, osiągnęła wielkość 130 tysięcy sztuk.

Dodał: , w Marki samochodów. Dnia 9 sierpnia 2012